W czerwcu wystartuje „Słoneczny”

Już od czerwca mieszkańcy gm. Jabłonna ponownie będą mogli skorzystać z przejazdów pociągiem „Słonecznym”. W ostatnich latach połączenie między Warszawą a Trójmiastem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wczasowiczów, w tym także naszych mieszkańców.

W tym roku „Słoneczny” będzie kursował codziennie w okresie 28 czerwca – 30 sierpnia w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Pociąg będzie zatrzymywał się na pobliskich stacjach w Nowym Dworze Mazowieckim (odjazd godz. 7.40, powrót godz. 20.30) i Legionowie (odjazd godz. 7.31., powrót godz. 20.40).

Pociąg „Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Prędkość maksymalna pociągu wynosi 160 km/h. Podróż „Słonecznym”, jak zapewniają Koleje Mazowieckie, jest szybka i komfortowa. Wagony piętrowe są klimatyzowane, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt. Turysta, który na wakacyjne wojaże zechce zabrać ze sobą rower, doceni możliwość skorzystania ze specjalnie zainstalowanych stojaków na rowery. Na pokładzie dostępny jest również catering.

Cena biletu normalnego na przejazd pociągiem „Słonecznym” w relacji Warszawa – Trójmiasto wynosi 45 złotych, w relacji Warszawa – Ustka 60 zł. Obowiązują ulgi handlowe i ustawowe. Studenci za przejazd z Warszawy do Trójmiasta zapłacą 22,05 zł, do Ustki 29,40 zł. Bilety będzie można nabyć zarówno w kasach biletowych, w biletomatach, u kierownika pociągu, jak i przez telefon komórkowy. W przedsprzedaży prowadzonej od 30 maja w kasach biletowych KM na dworcach Warszawa Wschodnia, Warszawa Gdańska oraz Warszawa Śródmieście będzie dostępnych 1000 biletów w cenie 35 złotych.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. nowodworskirozklad.pl