Uwaga na fałszywego gazownika

50-letni oszust podał się za pracownika gazowni i wymusił od starszej mieszkanki Legionowa 150 złotych. Z mieszkania zniknął również markowy zegarek. Niewykluczone, że mężczyzna będzie próbował dokonać kolejnych przestępstw także na terenie gm. Jabłonna. Uważajmy na fałszywego gazownika.

We wtorek do legionowskiej komendy zgłosiła się 88-letnia mieszkanka Legionowa, która została pokrzywdzona w wyniku przestępstwa. Jak oświadczyła kobieta do jej mieszkania przy ul. Daliowej zadzwonił domofonem mężczyzna, który przedstawił się jako pracownik gazowni. Mężczyzna miał na szyi powieszony identyfikator. 88-latka wpuściła mężczyznę do mieszkania, a ten zaczął oglądać licznik. Następnie powiedział, że jego firma ma zakładać alarmy gazowe i koszt takiego alarmu dla emerytów to 300 zł, a dla pozostałych osób 600 zł.

– Kobieta powiedziała, że nie ma takiej kwoty. Mężczyzna nalegał na zapłatę połowy sumy. Kobieta dała oszustowi 150 zł, a ten wypisał jej pokwitowanie i opuścił mieszkanie. Po jego wyjściu kobieta zobaczyła, że na pokwitowaniu nie ma pieczątki gazowni. Stwierdziła także brak zegarka, który leżał na regale o wartości 200 zł. Rysopis oszusta to: wiek ok.  50 lat, 180 cm wzrostu, szczupła budowa ciała. Mężczyzna powiedział kobiecie, że po resztę pieniędzy przyjdzie do niej pod koniec miesiąca – opisuje sytuację podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP Legionowo.

Policjanci przestrzegają przed domokrążcami, którzy podają się m.in.  za gazownika, hydraulika, kominiarza czy pracownika administracji. Przez nieostrożność można stracić oszczędności, często dla osób starszych i samotnych, całego życia. Nie można wpuszczać do domu obcych osób. W rozmowie z nieznajomym pracownikiem jakiejś instytucji należy żądać pokazania legitymacji lub podania personaliów i służbowego numeru w celu potwierdzenia jego tożsamości. Trzeba potwierdzić wizytę fachowca dzwoniąc do danej instytucji. Gdy mamy wątpliwości co do autentyczności dokumentów najlepiej zadzwonić na policję pod bezpłatny nr 997 lub 112.

Jabłonna Dla Mieszkańców