Urząd musi zapłacić spore odszkodowanie

Ponad 428 tysięcy złotych musi przeznaczyć Urząd Gminy na wypłatę odszkodowana dla mieszkańca Chotomowa. Tak na początku września postanowił Naczelny Sąd Administracyjny.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy zabezpieczono w budżecie 428.456 zł na wypłatę odszkodowania dla właściciela działki gruntowej w Chotomowie, którą wydzielono pod drogi publiczne w wyniku podziału jego nieruchomości.

– W związku z oddaleniem przez Naczelny Sąd Administracyjny na rozprawie w dniu 02.09.2015 skargi kasacyjnej Gminy Jabłonna należy zabezpieczyć środki na wypłatę odszkodowania zgodnie z decyzją Starosty Legionowskiego z dnia 01 czerwca 2012 roku – czytamy w projekcie uchwały budżetowej.

Joanna Gwadera, sekretarz gminy – podczas sesji Rady Gminy – poinformowała, że urząd w terminie składał odwołania, natomiast radcy prawni prawidłowo wykonywali swoje obowiązki. Dodała też, że gmina we wszystkich instancjach wygrała sprawę z mieszkańcem, a przegrała dopiero na samym końcu drogi, czyli przed Naczelnym Sądem Administracyjnym.

Jabłonna Dla Mieszkańców