Uratowali budynek przed spłonięciem

Sprawna interwencja strażaków z Chotomowa i Legionowa przyczyniła się do tego, że nie spłonął budynek jednorodzinny w Chotomowie. Pożar wybuchł w piwnicy. Straty oszacowano na pięć tysięcy złotych.

W środę, 2 grudnia po godz. 21.00 na ul. Spacerową w Chotomowie zadysponowano straż pożarną. Do pożaru piwnicy w budynku mieszkalnym udały się z 3 wozy OSP Chotomów i 2 JRG Legionowo.

W chwili przyjazdu strażaków, domownicy znajdowali się już poza budynkiem. Na miejscu ustalono, że zapaliły się śmieci przy piecu centralnego ogrzewania, o czym świadczył wydobywający się z piwnicy dym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu instalacji elektrycznej, po czym do środka weszli ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych. Na płonące śmieci podano prąd wody w natarciu, jak i oddymiono budynek. Piwnicę także sprawdzono kamerą termowizyjną.

Stopnieniu uległy instalacja elektryczna w kotłowni oraz elementy instalacji centralnego ogrzewania. Wstępnie straty oszacowano na kwotę 5.000 zł. Dzięki szybkiej interwencji strażaków OSP Chotomów i JRG Legionowo, ogień nie rozprzestrzenił się na cały budynek.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. archiwum