Ukrywał się przez 5 lat. Został złapany w Jabłonnie

List gończy, dwa nakazy doprowadzenia oraz zarządzenie do ustalenia miejsca pobytu wydały sądy i prokuratura za poszukiwanym 45-latkiem, który działał w zorganizowanej grupie przestępczej. W poniedziałek, po pięciu latach poszukiwań, został zatrzymany przez legionowskich kryminalnych na jednym z jabłonowskich osiedli.

Kryminalni z legionowskiej komendy od pięciu lat prowadzili czynności poszukiwawcze za 45-letnim mieszkańcem powiatu. Sąd Okręgowy w Tarnowie wydał za mężczyzną list gończy, Sąd Rejonowy w Krakowie dwa nakazy doprowadzenia. Szukała go również nowodworska prokuratura na podstawie zarządzenia do ustalenia miejsca pobytu.

Funkcjonariusze regularnie sprawdzali znane im miejsca pobytu poszukiwanego, weryfikowali także każdą nową informację na jego temat. Ich cierpliwość została nagrodzona, przedwczoraj uzyskali kolejną informację o możliwym miejscu pobytu 45-latka. Szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który właśnie opuszczał jedno z jabłonowskich osiedli.

Mieszkaniec powiatu legionowskiego trafił już do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 10 lat. To kara pozbawiania wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo