Ukradli koła z warsztatu

Policjanci z Legionowa i Jabłonny zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież i paserstwo opon oraz uszkodzenie samochodu. Bartłomiej H. oraz Konrad S. wpadli w ręce policjantów po tym jak właściciel warsztatu odkrył, że skradzione koła mogą znajdować się w pobliżu jego zakładu. Mężczyźni będą odpowiadać w warunkach recydywy.

Kilka dni temu w Komisariacie Policji w Jabłonnie właścicieli warsztatu samochodowego złożył zawiadomienie, iż w jego zakładzie doszło do kradzieży opon. Z Mercedesa skradzione zostały dwa koła z felgami aluminiowymi. Podczas odkręcania kół sprawcy uszkodzili karoserię auta.

Niedługo potem zawiadamiający odkrył, że skradzione koła mogą znajdować się na jednej z posesji niedaleko warsztatu. O tym również natychmiast powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze z Legionowa i Jabłonny opracowali plan działania i przygotowali zasadzkę, w którą wpadli posiadacze skradzionych kół. Policjanci w okolicy jednej z posesji dokonali kontroli zaparkowanego Opla. W bagażniku znajdowały się skradzione koła od Mercedesa. Policjanci przeszukali dom, przed którym stał zaparkowany Opel. W piwnicy policjanci znaleźli kolejne dwie opony, które zostały skradzione w listopadzie tego roku.
Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa, 31-letniego Bartłomieja H. i 35-letniego Konrada S.

Mężczyźni usłyszeli po trzy zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży i uszkodzenia mienia oraz paserstwa. Obaj będą odpowiadać za zarzucane im czyny w warunkach recydywy. Wartość strat została oszacowana na prawie 3 tysiące złotych.

Źródło: KPP w Legionowie