Trwa budowa przedszkola w Chotomowie. ZOBACZ ZDJĘCIA

Nowe przedszkole przy ul. Żeligowskiego w Chotomowie aż rośnie w oczach. Niewiele jednak brakowało, żeby inwestycja została wykonana w całkiem innej formule oraz w innym miejscu. Wójt zamierzał wybudować przedszkole… modułowe na terenach kościelnych przy ul. Piusa.

Zakończenie budowy przedszkola planowane jest na połowę następnego roku. Przy ul. Żeligowskiego powstanie przedszkole dla 200 dzieci oraz żłobek na ponad 30 maluchów. Przewidziana jest również budowa placu zabaw.

Inwestycja za blisko 15 mln zł

Inwestycja przy ul. Żeligowskiego realizowana jest przez firmę ZAB-BUD z Warszawy. Umowa opiewa na kwotę 14.740.000 zł, chociaż początkowo przedszkole miało kosztować 10.000.000 zł, jednakże doszło do niedoszacowania kosztów ze strony Urzędu Gminy. W 2018 roku Urząd Gminy przeznaczył także 45.000 zł na opracowanie koncepcji architektonicznej budowy przedszkola, ale koniec końców wszystkie prace zostały odłożone na półkę, gdyż projektu nie wykonywała firma, która była autorem zwycięskiej koncepcji.

Były kłótnie o przedszkole

Przypomnijmy, że jeszcze na początku 2018 roku nikt nie spodziewał się, że w Chotomowie powstanie nowe przedszkole. Wójt przez kilka miesięcy ukrywał ekspertyzę dotyczącą katastrofalnego stanu budynku przy ul. Żeligowskiego, a następnie przekonywał do budowy obiektu kontenerowego na terenach kościelnych. Na sesjach Rady Gminy dochodziło do wielogodzinnych kłótni w tej sprawie. W końcu jednak radni i mieszkańcy postawili na swoim i nowoczesne przedszkole powstaje w miejscu starego budynku.

fot. Urząd Gminy