Święto Gminy nie przyciągnęło mieszkańców

Tylko około 350 mieszkańców pojawiło się na niedzielnym koncercie Płockiej Orkiestry Symfonicznej, który był finałem tegorocznego Święta Gminy Jabłonna. Na festynie również było kameralnie.

W niedzielę, 6 września Urząd Gminy wspólnie z Gminnym Centrum Kultury i Sportu zorganizował kolejne Święto Gminy. W tym roku – jak mówił Grzegorz Przybyłowicz, dyrektor GCKiS – zrezygnowano z chałtury, czyli występów drogich zespołów rozrywkowych. Nie Bajm, Perfect czy Budka Suflera, tylko Płocka Orkiestra Symfoniczna miała poderwać mieszkańców do zabawy.

– Jeszcze jest szansa dotrzeć na niesamowity koncert muzyki filmowej w pałacu w Jabłonnie – zapraszał mieszkańców w trakcie koncertu wójt Jarosław Chodorski.

Niestety, internetowy apel nie spotkał się ze zbyt dużym odzewem mieszkańców. Szumnie zapowiadany występ gwiazdy wieczoru przyciągnął jedynie ok. 350 osób. Czy wójt Chodorski wyciągnie konstruktywne wnioski z niedzielnej klapy?

– Nie byłem na koncercie, ponieważ tego typu muzyka nie nadaje się na festyny. W każdej gminie wójtowie potrafią zaprosić porządne kapele, tylko u nas nie. Przykro mi, ale lubię „chałturę” – powiedział nam jeden z mieszkańców.

– Wyszłam w trakcie koncertu. Było niesamowicie zimno, a muzyka jednak nie rozgrzewała. Proszę mnie źle nie zrozumieć, bo występ orkiestry stał na wysokim poziomie, ale to nie ona powinna być gwiazdą wieczoru. W ogóle nie widziałam młodzieży, która w poprzednich latach chętnie pojawiała się na koncertach. Młodzi jednak wolą inną muzykę – usłyszeliśmy od mieszkanki gm. Jabłonna.

W trakcie festynu największym zainteresowaniem – wśród dzieci – cieszyły się dmuchańce. Niemniej w tym roku nie było do nich tak długich kolejek jak w poprzednich latach – zapewne dlatego, że na tegorocznym Święcie Gminy pojawiło się dużo mniej osób niż wcześniej. Sporym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się wozy strażackie, którymi przyjechali druhowie z OSP Jabłonna i OSP Chotomów. Dzieci chętnie bawiły się w specjalnie przygotowanej przez strażaków wiosce Smerfów.

Były również wyścigi chartów, zawody konne i pokazy żołnierzy. Pojawiły się także różnego typu stoiska. Zabrakło jedynie stoisk z pamiątkami, na których można byłoby kupić dla dzieci baloniki, wiatraczki oraz inne drobiazgi, które dodają kolorytu gminnym festynom.

Jabłonna Dla Mieszkańców