Strażacy sprzedają Sześciócha

OSP Jabłonna zamierza sprzedać samochód gaśniczy popularnie nazywany Sześcióchem. – Niech teraz inna jednostka czerpie przyjemność z posiadania tego wszędołaza. Wiele mu zawdzięczamy i na pewno sentyment do niego pozostanie na zawsze – piszą strażacy. Co jest powodem takiej decyzji?

– Z żalem i smutkiem zawiadamiamy, że się „SZEŚCIÓCHA”* pozbywamy. Służył nam dzielnie przez kilka lat, a teraz zapragnął wyruszyć w świat. Zwlekaliśmy z tą decyzją bardzo długo, ale przysłowiowa klamka zapadła… No cóż niech teraz inna jednostka czerpie przyjemność z posiadania tego wszędołaza. Wiele mu zawdzięczamy i na pewno sentyment do niego pozostanie na zawsze. DO SPRZEDANIA. Dane: rok produkcji podwozia – 1988. rok wykonania zabudowy przez firmę „BOCAR” – 2005. Zabudowa pożarnicza z materiałów całkowicie nierdzewnych / aluminium i stal kwasowa /. W zabudowie cały szereg szuflad, podestów sprzętowych itd. Zbiornik wody 2300 l. Na wyposażeniu pneumatyczny, samoskładalny maszt oświetleniowy. Przebieg od nowości 12 tys. km. Pojazd na bieżąco serwisowany (udokumentowane) – OSP Jabłonna poinformowała w piątek na Facebooku.

Krzysztof Goślicki, prezes OSP Jabłonna tłumaczy, że jednostka posiada dwa w miarę nowe samochody gaśnicze – ciężką Scanię z 2012 roku i terenowego Mana z 2016 roku. W związku z tym nie ma sensu generować kosztów związanych np. z ubezpieczeniem, naprawami czy paliwem trzeciego wozu.

– Poza tym nie mamy odpowiedniej liczby pomieszczeń garażowych. Dwa nowe auta ratowniczo-gaśnicze oraz wiekowa, ale zawsze gotowa do działań drabina mechaniczna, to optymalne wyposażenie – mówi K. Goślicki.

Środki pozyskane ze sprzedaży Sześciócha strażacy chcieliby przeznaczyć na zakup 9-osobowego busa z niewielką przestrzenią bagażową, który służyłby do przewozu ratowników na poszukiwania, wyjazdów na akcje czy też uroczystości, zawody bądź ćwiczenia. Obecnie OSP Jabłonna korzysta z wyprodukowanego w 1993 roku VW T4,

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. OSP Jabłonn

* Sześcióch, ponieważ samochód ma napęd na sześć kół. Jego podwozie zostało pozyskane z wojska.