Strażacy ostrzegają kierowców

Strażacy z OSP Chotomów  ostrzegają kierowców, którzy parkują przed ich strażnicą i blokują wyjazd wozom do ewentualnych akcji. – Od dziś będziemy takich delikwentów uwieczniać na naszej stronie w odpowiedniej galerii, oczywiście nie zamierzamy zamazywać tablic rejestracyjnych – piszą na swoim Facebooku.

Druhowie z Chotomowa tłumaczą, że sytuacje związane z zastanawianiem wyjazdów dla wozów strażackich to nagminny problem nie tylko ich jednostki. Kiedy zwracają uwagę kierowcom, często słyszą, że ci zaparkowali tylko na chwilę, ponieważ muszą iść do sklepu czy na pocztę.

osp-choto

– Przypominamy, że teren przed bramami garażowymi objęty jest znakami B-36, czyli zakazem zatrzymywania się, a za załamanie takiego zakazu grozi mandat, punkty karne, a nawet odholowanie samochodu na koszt właściciela pojazdu. Sugerujemy zastanowić się kto, gdzie i jak parkuje, to nie jest wymysł „bo tak się komuś podoba”, takie zachowanie po prostu utrudnia naszą pracę. Mamy nadzieję, że ten apel dotrze do jak największej grupy ludzi – informuje OSP Chotomów.

Dodatkowo strażacy ostrzegają, że będą fotografować nierozważnych kierowców i umieszczać na stronie internetowej zdjęcia samochodów bez zamazanych tablic rejestracyjnych.

Jabłonna Dla Mieszkańców