Starostwo wybuduje chodnik za milion złotych

Około 1.000.000 złotych będzie kosztować budowa chodnika na ul. Partyzantów w Chotomowie. Zostanie również wykonana dokumentacja projektowa na przebudowę skrzyżowania ulic Chotomowskiej i Modlińskiej w Jabłonnie.

– W kwietniu br. uzgodniono, że gmina Jabłonna będzie współfinansowała budowę chodnika przy ul. Partyzantów w Chotomowie. Ma przeznaczyć na ten cel 200.000 zł. Za realizację inwestycji będzie odpowiadało starostwo, które ponadto sfinansuje ją w wysokości ok. 800.000 zł. Został już sporządzony i zatwierdzony projekt techniczny, w związku z tym jesteśmy gotowi rozpocząć prace budowlane. Inwestycja zostanie rozpoczęta po podpisaniu porozumienia z gminą Jabłonna, co nastąpiło 18 maja br. – poinformował Mariusz Kraszewski z Wydziału Promocji i Rozwoju Społecznego Starostwa Powiatowego.

chotomowska modlinska skrzyzowanie

Ustalono również, w jaki sposób będzie realizowany projekt przebudowy ul. Modlińskiej i Chotomowskiej. Gmina wyłoży na cel 80 tys. zł, czyli całość, natomiast powiat zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczy na zwiększenie swojego udziału w finansowaniu budowy chodnika na ul. Partyzantów.

Jabłonna Dla Mieszkańców