Śmieci wypełzły z pojemników

Pojawiają się pierwsze skargi na odbiór odpadów, za który od lipca na terenie gm. Jabłonna jest odpowiedzialna firma MPK Pure Home z Ostrołęki. Pojemniki na ul. Leśnej w Jabłonnie po raz kolejny są przepełnione. Urząd Gminy – po naszej interwencji – obiecuje zwiększyć częstotliwość odbiorów w tym miejscu.

– Tak wygląda segregacja śmieci na ul. Leśnej. Na początku poprzedniego tygodnia było ich nieco mniej, teraz śmieci wypełzły bardziej. Przez ten czas nie było na pewno śmieciarki segregacyjnej. Tak miło spaceruje się po ekologicznie dopieszczonym świecie – napisała nasza czytelniczka i udostępniła zdjęcie z ul. Leśnej.

Według umowy, MPK Pure Home powinien odbierać – w zabudowie wielorodzinnej – odpady segregowane po zapełnieniu pojemników przeznaczonych do selektywnej zbiórki, ale nie rzadziej niż raz na 2 tygodnie. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Gminy.

– Ostatni raz śmieci z miejsca, które znajduje się na przesłanym przez Pana zdjęciu, były zabrane 8 lipca. Najbliższy odbiór odbędzie się dzisiaj (21 lipca). W związku z tym, że gniazda recyklingowe w tym rejonie szybko zapełniają się śmieciami, ich odbiór będzie się odbywał co tydzień. Dotychczas odbywał się raz na dwa tygodnie i rzeczywiście ta częstotliwość nie była wystarczająca. Stąd też decyzja, by śmieci w tym rejonie były odbierane częściej – odpowiedział naszemu dziennikarzowi Michał Smoliński, kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej w Urzędzie Gminy.

Jabłonna Dla Mieszkańców