„Słoneczny” x 2 w trasie

Oba pociągi Kolei Mazowieckich – „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” już w trasie nad morze. Pierwszy wyjechał w sobotę tuż przed godz. 6.00 a drugi kilka minut po godz. 9.00. Na pokład „Słonecznego – BIS” wsiedli wraz z podróżnymi prezesi KM, którzy na dworcu Warszawa Wschodnia osobiście przywitali podróżnych. W spotkaniu udział wziął także radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 w trasę nad morze wyruszyły „Słoneczny” oraz „Słoneczny BIS” – specjalne wakacyjne pociągi spółki Koleje Mazowieckie.

– W tym roku swój debiut ma pociąg „Słoneczny ­- BIS”, który kursuje w weekendy i święta do Trójmiasta. To połączenie jest uzupełnieniem oferty, bardzo popularnego wśród naszych podróżnych, pociągu „Słoneczny” kursującego codziennie do Ustki. Obydwa pociągi są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wyposażone są one również w przewijaki, aby zapewnić odpowiednie warunki podróży dla rodzin z małymi dziećmi. Dodatkową zaletą jest także możliwość skorzystania z oferty nieodpłatnego przewozu psa i roweru – mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Codziennie nad morze

To 16. edycja połączenia KM z Mazowsza na Pomorze. Do tej pory skorzystało z niego już ponad 1,3 mln pasażerów. „Słonecznym” pasażerowie mogą podróżować codziennie. Ze stacji Warszawa Centralna pociąg wyrusza o godz. 5.55, a już ok. godz. 9.00 jest już w Gdańsku, do Ustki dojeżdża na godz. 11.25. W podróż powrotną na Mazowsze wyrusza po godz. 12.00, kończąc bieg na stacji Warszawa Centralna kilka minut po godz. 18.00. Pociąg zatrzymuje się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto), dwóch w województwie warmińsko-mazurskim (stacje: Działdowo, Iława), a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

– Jest przede wszystkim szybko. Z serca Polski nad samo morze dojedziemy w zaledwie trzy godziny. Do tego podróżujemy w komfortowych warunkach. I cena połączenia też wydaje się całkiem korzystna. Nic tylko wsiadać do pociągu do czego wszystkich serdecznie zachęcam – mówił przewodniczący sejmikowej komisji polityki społecznej i prorodzinnej Piotr Kandyba.

BIS w weekendy

„Słoneczny – BIS” wyrusza z Warszawy Zachodniej o godz. 9.03. Na stacji Gdynia Główna jest o godz. 12.56. W podróż powrotną, z Gdyni wyjeżdża o godz. 18.29 i kończy bieg na stacji Warszawa Centralna o godz. 21.59.

Bilet normalny do Ustki w jedną stronę kosztuje 75 zł, studencki – 36,75 zł. Za przejazd „Słonecznym” oraz „Słonecznym – BIS” do Trójmiasta zapłacimy natomiast 60 zł, a studenci niecałe 30 zł. Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 7 zł.

Bilety na pociągi: „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” można kupić na stronie internetowej, w aplikacjach mobilnych, w kasach biletowych, w biletomatach oraz u kierownika pociągu.

– Warto, aby informacja o pociągu „Słonecznym” dotarła do wszystkich Mazowszan. Kursuje on codziennie o 6 rano a o 9 możemy być już Trójmieście. Zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu, ale również zapraszamy wszystkich Pomorzan do korzystania z tego pociągu i zwiedzania Mazowsza – dodaje członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego