SITA zabrała, MPK odda

Mimo że MPK Pure Home podpisało porozumienie z firmą SITA na pozostawienie starych pojemników na odpady, mieszkańcy z rejonu nr 3 musieli je oddać. Urząd Gminy zapewnia, że nowe pojemniki zostaną dostarczone do końca czerwca i to nie będzie wiązało się z żadną opłatą.

W sobotę poinformowaliśmy, że od lipca za odbiór odpadów komunalnych z terenu gm. Jabłonna będzie odpowiedzialna firma MPK Pure Home z Ostrołęki. Jak zapewniał Urząd Gminy, zmiana operatora miała nie wiązać się z wymianą pojemników na odpady.

– Jak to możliwe, że nie będzie wymiany pojemników? Przy ostatnim odbiorze w środę, firma Sita zabrała pojemniki wraz z odpadami, zostawiając czarne worki 2 szt. To jak teraz odzyskamy pojemniki? Chyba jak zwykle nie dogadali się a część mieszkańców została bez pojemników na odpady. Ciekawe jak teraz zwrócą. Ja chce mój zielony – napisała do nas p. Iwona.

– Ja i moi sąsiedzi zostaliśmy bez pojemników. Firma SITA podczas ostatniego odbioru śmieci, pojemniki zabrała. Jest wesoło! Jestem ciekaw jak to rozwiąże gmina? – pytał p. Krzysztof.

– Gratuluję organizacji akcji. Mój kosz również został zabrany. Do 1 lipca a więc do pierwszego dnia obowiązywania nowej umowy pozostało 9 dni. Prawdopodobnie jeszcze ze 2 tygodnie zajmie zanim ostatniemu mieszkańcowi firma odbierze śmieci. Do tego czasu zapach będzie nie do zniesienia a grasujące koty rozdrapią luźno pozostawione worki – dodał p. Marek.

O komentarz do zaistniałej sytuacji poprosiliśmy Urząd Gminy, który zapewnia, że problem dotyczy tylko jednego rejonu i jeszcze w tym miesiącu zostanie rozwiązany.

– Firma SITA zabrała pojemniki właścicielom posesji w rejonie nr 3 w środę 17 czerwca. Komunikat o tym, że nie będzie wymiany pojemników został opublikowany na stronie gminy Jabłonna w piątek 19 czerwca. Gmina Jabłonna podzielona jest na 15 rejonów, z których odbierane są odpady, a przytoczony przez Pana problem dotyczy jak napisałem powyżej rejonu nr 3. Pojemniki na śmieci w tym rejonie zostaną dostarczone przez nowego operatora – firmę MPK Pure Home Sp. z o.o. z Ostrołęki. Pojemniki będą dostarczone mieszkańcom z rejonu nr 3 do końca czerwca, nie będzie się to wiązało z żadnymi kosztami finansowymi – odpowiedział naszemu dziennikarzowi Michał Smoliński, kierownik Referatu Marketingu i Komunikacji Społecznej.

Jabłonna Dla Mieszkańców