Sesja na 100-lecie

Powiatowi radni uczcili 100. rocznicę odzyskania niepodległości podczas uroczystej sesji. Było to jedno z wydarzeń wpisujących się w kalendarz powiatowych obchodów tego jubileuszu.

Na początku września Powiat Legionowski we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nieporęcie zaprosił mieszkańców do obejrzenia przedstawienia „Gałązka Rozmarynu”, opowiadającego o powstaniu Legionów Polskich oraz ukazującego genezę narastania dążeń niepodległościowych w społeczeństwie polskim. Uroczysta sesja Rady Powiatu, która odbyła się 28 września br. stanowiła kontynuację powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. W swoim przemówieniu starosta Robert Wróbel przypomniał, że w tym roku przypada także dwudziesta rocznica utworzenia samorządu powiatowego w Polsce. Obie te daty związane są z wolnością, dlatego starosta zaapelował, aby poświęcić chwilę na refleksję, jak z tej wolności korzystamy mając możliwość samostanowienia o swoich małych ojczyznach w wolnym kraju.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu radni i zaproszeni goście wysłuchali dwóch pieśni w wykonaniu chóru z Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących pod kierunkiem Mariusza Suwińskiego. Pieśni My, Pierwsza Brygada i Żeby Polska była Polską zrobiły na zgromadzonych duże wrażenie i wprowadziły podniosły nastrój.

Źródło: Powiat Legionowski