Sekcja z Jabłonny poszukuje zaginionej 78-latki

Od wtorku trwają poszukiwania 78-letniej mieszkanki Mińska Mazowieckiego – Wandy Cyrta. W poszukiwaniach bierze udział Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Jabłonna.

Kobieta wyszła z mieszkania przy ul. Chełmońskiego w Mińsku Mazowieckim we wtorek ok. godz. 15:00 i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną oraz nie jest znane jej miejsce pobytu. Kobieta cierpi na zaniki pamięci. W chwili zaginięcia ubrana była w białą wełnianą czapkę bez napisów, beżową apaszkę, miała na sobie kurtkę materiałową jasnobrązową. Miała założone czarne leginsy i czarne kozaki za kostkę. Pod kurtką miała fioletowy sweter. Pani Wanda Cyrta ma ok. 160 cm. wzrostu, jest otyłej budowy ciała, wiek z wyglądu ok. 70 lat. Miała ze sobą torebkę koloru czarnego, białą reklamówkę z logo sklepu, w której może być parasolka i brązowa plisowana spódnica.

– Zaginiona mogła wyjść z mieszkania razem z psem, kundlem, maści rudej. Ostatnio mogła być widziana idąca chodnikiem w rejonie ronda w Arynowie na skrzyżowaniu dróg DK 50 i obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje mogące pomóc w odnalezieniu zaginionej proszony jest o kontakt z oficerem dyżurnym mińskiej policji pod nr tel. 25 759 72 00 ew. numery alarmowe 112 i 997 lub każdą jednostką policji w kraju – informuje KPP w Mińsku Mazowieckim.

Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Jabłonna została zadysponowana do poszukiwań w środę o godz. 17.00. Do akcji wyruszyło 7 ratowników i 2 zespoły z psami ratowniczymi specjalności terenowej. Na wyznaczonym terenie nie odnaleziono zaginionej. Działania były prowadzone wraz z policją i miejscowymi jednostkami OSP i PSP. Dziś strażacy z Jabłonny ponownie wyjechali w kierunku Mińska Mazowieckiego.

Fot. KPP Mińsk Mazowiecki, Sekcja Poszukiwawczo Ratownicza OSP Jabłonna