Sekcja poszukiwawcza OSP Jabłonna w akcji. Odnaleziono 76-letnią kobietę

Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza przy Ochotniczej Straży Pożarnej Jabłonna ma za sobą udział w pierwszej akcji. Druhowie w sobotę poszukiwali zaginionej 76-letniej kobiety z Goławic Pierwszych, gm. Pomiechówek.

Mieszkanka gm. Pomiechówek wyszła z domu – wraz z psem – ok. godz. 4.00. Rodzina powiadomiła policję o zaginięciu i rozpoczęły się poszukiwania. Strażacy, policjanci i okoliczni mieszkańcy przeszukiwali tamtejsze lasy i pustostany. Poszukiwania prowadzono również z powietrza przy użyciu śmigłowca. Na miejsce przyjechali także przewodnicy z psami tropiącymi. Ratownik na quadzie, objechał wyznaczony teren poszukiwań. Do działań zadysponowano również sekcję poszukiwawczą OSP Jabłonna oraz grupę specjalistyczną S12.

– 10 października br. wpisze się na trwałe do kronik historii naszej jednostki. To właśnie tego dnia po raz pierwszy do działań poszukiwawczych udała się nasza Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza w 10-osobowym składzie, w tym dwa psy przeszkolone do poszukiwań wraz ze swoimi przewodnikami. Zgłoszenie od Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji – koordynatora całej akcji – otrzymaliśmy ok. 14.30 – informuje OSP Jabłonna.

Cała akcja, trwająca kilkanaście godzin, miała szczęśliwy finał. Ok. godz. 18.30 do dyżurnego policji zadzwonił wędkarz, który poinformował iż wyciągnął z rzeki kobietę. Mężczyzna poinformował, że czytał wcześniej o zaginięciu kobiety z psem i podejrzewa, iż jest to ta osoba. Na miejsce wysłano natychmiast zastęp wojskowej straży pożarnej oraz OSP Ratownictwo Wodne. Strażacy przybyli wraz z załogą karetki pogotowia ratunkowego.

Ratownik z OSP Ratownictwo Wodne po przebraniu się w ubranie dla nurków, przeszedł na drugi brzeg z noszami używanymi do transportu na wodzie. Kobieta w pełni przytomna została przetransportowana przez rzekę do załogi karetki i odwieziona do szpitala. Niestety pies, który z nią był, nie dał się złapać i uciekł.

Jabłonna Dla Mieszkańców