Ruszyła budowa przedwyborczego oświetlenia

Kilka dni przed drugą turą wyborów na wójta Jabłonny, gmina rozpoczęła budowę oświetlenia na ul. Kolejowej. Czy końcówka listopada to dobry czas na wykonywanie inwestycji?

– Starania o uzyskanie pozwolenia na budowę oświetlenia ul. Kolejowej trwały kilka miesięcy. Teren, na którym dzisiaj rozpoczęły się prace jest terenem zamkniętym PKP. Uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji wymagało dopełnienia szeregu formalności i spełnienia wszystkich warunków rygorystycznie określonych przepisami prawa – gmina broni terminu wprowadzenia wykonawcy na budowę.

Gmina dodatkowo zapewnia, że próbowała do minimum skrócić czas oczekiwania na rozpoczęcie prac ziemnych. W tym celu przetarg na budowę oświetlenia został przygotowany jeszcze przed otrzymaniem pozwolenia.

Dzisiaj, tj. 26 listopada rozpoczęły się prace po południowej stronie ul. Kolejowej – od połączenia ul. Piusa 55 z ul. Kolejową i będą kontynuowane do skrzyżowania ulic Kolejowej z Kordeckiego. Po wykonaniu oświetlenia na wyżej wymienionym odcinku wykonawca podejmie prace po północnej stronie ul. Kolejowej, czyli w sąsiedztwie rampy do połączenia z istniejącym oświetleniem na wysokości posesji Kolejowa 146.

Zgodnie z umową termin zakończenia budowy oświetlenia ul. Kolejowej to 19 grudnia 2014 roku. Miejmy nadzieję, że gmina będzie skrupulatnie pilnować realizacji inwestycji, jak to miało miejsce z terminem jej rozpoczęciem.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy