Rozrywkowa potańcówka na Przylesiu

– To już trzecia Potańcówka Sąsiedzka w tym sezonie i zapewniam, że będą jeszcze kolejne. W tym sezonie roztańczymy gm. Jabłonna! – mówił radny Krzyżanowski. Na sobotnim pikniku sąsiedzkim na Przylesiu w Jabłonnie pojawiły się tłumy mieszkańców. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z potańcówki.

W sobotę, 19 maja na Przylesiu odbyła się Potańcówka Sąsiedzka. Była to kolejna impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna w ramach spotkań sąsiedzkich. Najpierw bawiły się dzieci, które mogły do woli korzystać z dmuchańca i euro-bungee. Były także przejażdżki na kucykach, zabawy z animatorami, wata cukrowa oraz smakołyki z grilla.

Później przyszedł czas na młodzież i dorosłych. Do tańca wszystkich gości zaprosili zespoły Hubson Band i Art Creative Band. Furorę zrobiła Belgijka. Ponadto mieszkanki Przylesia przygotowały zumbę. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami.

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jabłonna tradycyjnie przygotowało stoisko, gdzie uczestnicy potańcówki mogli wypełnić ankiety dotyczące rozwoju gm. Jabłonna i potrzeb w swojej okolicy. Jak mówi Ania Murawska-Furmanek, jedna z organizatorek pikniku – mieszkańcy chętnie wypełniali ankiety.

Ponadto w trakcie potańcówki można było złożyć podpisy pod petycją w sprawie powstania świetlicy osiedlowej na Przylesiu. Akcję zbierania podpisów przeprowadziła grupa mieszkańców.

– Będąc rodzicem trójki dzieci, widzę jaka jest wielka potrzeba powstania takiego miejsca. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie dzieci i młodzież będą mogły spotykać się jesienią i zimą. Gdzie razem z dorosłymi będą mogły przygotowywać spotkania związane ze Świętami Bożego Narodzenia czy Wielkanocą. Chciałbym, żeby świetlica na Przylesiu powstała i tętniła życiem – mówił radny Adam Krzyżanowski.

Potańcówka skończyła się około godz. 22.00. Było sympatycznie, wesoło i… tłoczno. Przez cały piknik przewinęło się około 1000 mieszkańców, co świadczy o ogromnej potrzebie organizacji tego typu imprez na Przylesiu. Kolejna potańcówka – tym razem połączona z Dniem Dziecka – odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca na terenie Siłowni Be Fit na granicy Suchocina i Skierd.

Jabłonna Dla Mieszkańców