Rozdali blisko 400 książek

Chcą, żeby mieszkańcy naszej gminy coraz chętniej sięgali po książki. Podczas Pikniku Parafialnego w Chotomowie ich akcja społeczna „Czytanie wzbogaci Twoją wyobraźnię” spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Rozdali aż 400 książek.

– Mieszkańcy podchodzili do naszego stanowiska z zaciekawieniem. W dzisiejszych czasach bywa tak, że książki przegrywają z tabletami i komputerami, dlatego też postanowiliśmy zorganizować akcję, której celem jest promocja czytelnictwa. Myślę, że Chotomów i Dąbrowa Chotomowska pokazały, że chętnie sięgają po różne lektury – mówi Piotr Trzaskoma, jeden z organizatorów.

DSC_0217 - Kopia

P. Trzaskoma, Daniel Szablewski, Łucja Kobylińska i Marcin Wojciechowski rozdali prawie 400 książek. Spore podziękowania należą się Anecie Pol, która pomogła w transporcie książek. Wśród nich były kryminały, biografie, jak i fantasy oraz pozycje dla najmłodszych czytelników.

– Mimo że jestem wielkim fanem kinematografii, to zawszę znajdę czas na dobrą książkę. Moją ulubioną autorką jest Agatha Christie – twierdzi M. Wojciechowski.

Uśmiechnięci mieszkańcy obiecywali, że przeczytają wybrane pozycje od deski do deski. Co więcej, niektórzy z nich oferowali, że mogą podzielić się swoimi książkami.

– Będzie ku temu okazja, ponieważ akcja „Czytanie wzbogaci Twoją wyobraźnię” będzie organizowana cyklicznie – zapewnia D. Szablewski.

Jabłonna Dla Mieszkańców