Gorzkie pożegnanie z Pucharem Polski

Wisła Jabłonna pożegnała się z rozgrywkami Pucharu Polski. Nasz zespół przegrał z Pogonią Józefów 1:5. Czy w lidze będzie lepiej?

W sobotnie przedpołudnie w ramach rozgrywek o Puchar Polski Okręgu Warszawskiego zespół Ryszarda Stromeckiego zmierzył się przy ul. Fleminga 2 na obiekcie miejscowej Escoli Varsovia z nowo powstałą drużyną UKS Pogoń Józefów, z która przyjdzie nam zagrać także w tegorocznych rozgrywkach B-klasy. Trener drużyny gospodarzy miał w tym dniu do dyspozycji pokaźną liczbę zawodników gotowych do walki o awans i gry w kolejnej rundzie przeciwko zespołowi z Okręgówki GKS Świt Warszawa, podczas gdy nasz zespół… ledwo zebrał 12 zawodników z jedną zmianą w obsadzie bramki (Piotr Sieradzki).

Z powodu licznych nieobecności, na które złożyły się urlopy oraz kontuzje, zespół Wisły musiał zagrać w eksperymentalnym składzie, w którym z poprzedniej rundy wystąpiło tylko 5 zawodników (Jarosław Kowalski, Sebastian Strzyżewski, Adam Fronczek i Darek Niegowski, Kamil Szraga). Dla reszty zawodników był to debiut w oficjalnym meczu w barwach Wisły Jabłonna, choć w przypadku Maćka Lecha był to powrót na stare śmieci z nieodległego Pomiechówka, gdzie poprzedni sezon rozgrywał w A-klasowej Wkrze.

Co tu dużo mówić o samym meczu. Pogoń kontrolowała spotkanie od początku do końca, wykorzystała nasze błędy i wypunktowała nasz zespół. Jednak nasuwa się pytanie, co by było gdybyśmy pojechali w pełnym składzie? Na pewno mecz wyglądałby zupełnie inaczej. Cóż, pozostaje nam w lidze pokazać, kto tu rządzi i dać jasny sygnał, iż był to wypadek przy pracy. Ja oraz wszyscy związani z Wisłą w to wierzymy a zespołowi UKS Pogoń Józefów życzymy powodzenia w dalszej rundzie i zajścia w Pucharze Polski jak najdalej. Kubeł zimnej wody podziała na drużynę mobilizująco a trenerowi da na pewno sporo materiału do przemyśleń, aby ostatnie błędy zostały wyeliminowane w następnych spotkaniach. Do boju Wisła!

Ważne minuty:
1′ Początek meczu.
11′ Próba indywidualna Maćka Lecha, strzał z 30 metrów obok bramki.
12′ Strata Niegowskiego w środku pola, podanie na prawą stronę do niepilnowanego gracza Pogoni, strzał i wysoko nad bramką.
14′ Zalewski po podaniu Polaka próbuje pokonać bramkarza z Józefowa, jednak ten ze spokojem wyłapuje jego strzał.
17′ To powinien być gol dla gospodarzy! Rzut rożny, wrzutka, strzał głową i w fenomenalny sposób końcówkami palców Dymowski paruje strzał na słupek. Chwilę potem piłka została wybita przez Lecha, gdy ten uprzedza zawodnika Pogoni przed dobitką. Nadal 0:0.
19′ Po podaniu ze środkowej strefy boiska i ścięciu z lewej strony zawodnika Józefowa, tylko dobre ustawienie Dymowskiego ratuje przed stratą bramki.
21′ Wierzbicki do Kowalskiego, ten mija obrońcę i wrzuca piłkę z lewej strony wprost na wbiegającego Zalewskiego. Ten zamiast uderzać piłkę głową, przyjmuje na klatkę i w momencie próby oddania strzału obrońca wyłuskuje mu piłkę zażegnując niebezpieczeństwa.
24′ Lech do Kowalskiego, ponowna wrzutka Jarka tym razem piłka nie dociera do żadnego z naszych zawodników, ale obrońca Pogoni wybija na rzut rożny, gdzie po chwili Polak ładną wrzutką doprowadza do sytuacji, gdy Lech z pierwszej piłki strzela na bramkę, niestety bramkarz broni.
29′ W odstępie dwóch minut wpierw Marzęcki a potem Fronczek ofiarnymi wślizgami blokują strzały zawodników gospodarzy.
30′ Kolejna akcja miejscowych, podanie z prawej strony w środkową strefę, strzał gracza Pogoni broni Dymowski.
35′ Zamieszanie w polu karnym Józefowa, na strzał decyduje się Strzyżewski, broni bramkarz, a było tak blisko. Szkoda.
40′ Rzut wolny dla gospodarzy. Broni Dymek.
41′ Żółtą kartką za faul na Kowalskim zostaje ukarany gracz z Józefowa.
45′ Koniec pierwszej połowy.
48′ Pogoń strzela bramkę. Po podaniu z lewej strony w środkową strefę piłkarz z Józefowa przelobowuje naszego bramkarza, który w tej sytuacji był bez szans. 1:0!
58′ Jest już 2:0 dla miejscowych. Zawodnik Pogoni wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem i mimo późniejszego wślizgu goniącego za nim Lecha, pokonuje naszego bramkarza strzałem w prawy dolny róg.
59′ Rzut rożny dla Wisły, wrzutka Polaka i strzał Lecha ląduje nad bramką.
69′ Klepka zawodników Pogoni, po raz drugi gracz miejscowych wychodzi sam na sam z bramkarzem, podaje do kolegi, a ten strzela na pustką bramkę gola numer 3. Nasi zawodnicy reklamują spalonego, chwila nerwówki, ale bramka zostaje uznana. 3:0 dla UKS.
71′ Strzał Kowalskiego po podaniu Polaka pewnie wyłapuje bramkarz.
72′ Po aucie Fronczka na strzał decyduje się Wierzbicki z 25 metrów, minimalnie obok lewego słupka.
73′ W końcu udana akcja Wisły, a konkretnie klepka Zalewskiego ze Strzyżewskim, który zalicza asystę przy bramce tego pierwszego, który strzałem w lewy dolny róg pokonuje bramkarza Pogoni.
83′ Rzut karny dla Wisły po zagraniu ręką zawodnika miejscowych, strzela Kowalski w lewy dolny róg a bramkarz Pogoni w fenomenalny sposób broni to uderzenie.
88′ Niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po wrzutce z wolnego, pierwszy strzał zostaje zablokowany, ale po dobitce jest już 4:1 dla ekipy z Józefowa.
90′ Pogrom! Wisła rozgromiona, zawodnicy UKS klepką rozmontowali obronę Wisły, na lewej stronie miejscowy mija naszego obrońcę, podaje i na pustą bramkę gola zdobywa Pogoń.

Pogoń Józefów – Wisła Jabłonna 5:1
Bramki: 1:0 48′ Pogoń Józefów, 2:0 58′ Pogoń Józefów, 3:0 69′ Pogoń Józefów, 3:1 72’ Daniel Zalewski (as. Sebastian Strzyżewski), 4:1 88′ Pogoń Józefów, 5:1 90′ Pogoń Józefów
Skład: Piotr Dymowski – Adam Fronczek, Maciej Lech, Dariusz Niegowski, Zbigniew Marzęcki – Kamil Szraga,, Adrian Polak, Daniel Zalewski, Sebastian Strzyżewski, Tomasz Wierzbicki – Jarosław Kowalski. Na ławce: Piotr Sieradzki.
Żółte kartki: Pogoń Józefów w 41. i 90. minucie
Sędzia: Mateusz Jurewicz