Rozdają pieniądze na inwestycje

Wojewoda mazowiecki podpisał umowy na przebudowę dróg lokalnych z przedstawicielami 14 samorządów. O środki zewnętrzne ubiegał się również jabłonowski urząd zarządzany przez wójta Jarosława Chodorskiego, jednak komisja odrzuciła wniosek z powodu braku wymaganych prawem budowlanym dokumentów uprawniających do wykonania przebudowy.

W czwartek, 28 kwietnia odbyło się uroczyste podpisanie umów na przebudowę dróg lokalnych na terenie naszego województwa. Podpisano je z przedstawicielami 14 samorządów. Dotacja z budżetu państwa na realizację tych projektów wyniosła ponad 19 mln zł. Kwota dla całego województwa mazowieckiego w 2016 r. w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019 wynosi prawie 76,5 mln zł.

Także gm. Jabłonna ubiegała o pozyskanie środków zewnętrznych na tzw. schetynówkę na 2016 rok. Urząd złożył wniosek na przebudowę ul. Szkolnej w Jabłonnie wraz z odwodnieniem na odcinku od ul. Modlińskiej do dojazdu do ronda S2.

– Komisja oceniająca wnioski o dofinansowanie odrzuciła wniosek z powodu braku wymaganych prawem budowlanym dokumentów uprawniających do wykonania przebudowy – informuje Agnieszka Sobczak, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Gminy.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Wojewódzki