Ratownik powalczy o fotel wójta

Już trzeci kandydat zgłosił oficjalnie chęć startu w wyborach na wójta gm. Jabłonna. Waldemar Kurek-Mosakowski ubiegał się o to stanowisko w 2014 roku, ale wówczas nie udało mu się nawet wejść do drugiej tury.

– Dołącz do nas i zostań radnym. Zapraszam do współpracy – czytamy w ulotce wyborczej W. Kurka-Mosakowskiego.

W. Kurek-Mosakowski kompletuje kandydatów na radnych, aby móc wystartować w październikowych wyborach na wójta gm. Jabłonna. Czy zdąży? Przekonamy się w połowie września. Jak sam zapewnia w ulotce, posiada kartę ratownika Jabłonny i jego celem jest ratowanie mieszkańców przed zachłyśnięciem się „falą wirtualnych obietnic”.

Wspomniany kandydat próbował swoich sił w wyborach już w 2014 roku. Zajął wtedy czwarte miejsce za Jarosławem Chodorskim, Olgą Muniak i Zbigniewem Garbaczewskim, a przed Radomirem Czauderną. W. Kurek-Mosakowski uzyskał wówczas 881 głosów, czyli 12,89% poparcia. Mimo ponownej decyzji o starcie, kandydat przez ostatnie 4 lata nie angażował się w życie samorządowe gm. Jabłonna.

Wcześniej start w wyborach na wójta gm. Jabłonna zapowiedzieli Adam Krzyżanowski i Katarzyna Dąbrowska. Można również spodziewać się, że o kolejną kadencję powalczy obecny wójt – J. Chodorski.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. materiał wyborczy KWW Waldemara Kurka-Mosakowskiego