Pościg za motocyklistą

We wtorkowy wieczór doszło do policyjnego pościgu za 41-letnim kierowcą Kawasaki. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, nie miał również uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu 5 lat odsiadki w więzieniu.

Około godziny 20.00 policjanci patrolowali ul. Modlińską na wysokości Skierd. W pewnym momencie zauważyli i usłyszeli motocykl zbliżający się w ich kierunku od strony Rajszewa. Policjant wydał motocykliście widoczny sygnał do zatrzymania się, na co kierujący Kawasaki zwolnił, ominął patrol i przyspieszył uciekając motocyklem. Policjanci momentalnie wsiedli do nieoznakowanego radiowozu i ruszyli w pościg, który zakończył się kilka kilometrów dalej przed przejściem dla pieszych przy ul. Bohaterów Modlina w Nowym Dworze Mazowieckim.

Tam funkcjonariusze uniemożliwili motocykliście dalszą jazdę. Mundurowi ustalili, że 41-letni Michał M. nie miał uprawnień do kierowania motocyklami, a prawo jazdy na samochód zostało mu odebrane w 2005 roku z powodu przekroczenia dozwolonej liczby punktów karnych. Michał M. wkrótce usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Jabłonna Dla Mieszkańców, zdjęcie archiwalne