Rafał Trzaskowski nowym kandydatem PO na prezydenta

Decyzją zarządu Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski został nowym kandydatem PO na prezydenta. Rafał Trzaskowski zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską, która zrezygnowała ze startu w wyborach prezydenckich w związku z coraz gorszymi sondażami.

Rafał Trzaskowski jest jednym z najpopularniejszych polityków Platformy Obywatelskiej. W cuglach wygrał wybory samorządowe w Warszawie, pokonując kandydata PiS już w pierwszej turze. Funkcję prezydenta stolicy Trzaskowski pełni od 2018 roku, ale nigdy nie był to szczyt jego ambicji. Teraz polityk ten będzie bił się o najważniejszą funkcję w państwie.

 

– Świat się zmienia i jesteśmy tego świadkami. Musimy znaleźć odpowiedź na nurtujące problemy które nurtują Polki i Polaków. Świat zmienia się tak, jak nasz kraj. Staję przed państwem jako kandydat na prezydenta RP biorąc na siebie olbrzymią odpowiedzialność walki o silne państwo i demokrację. Zmieniła się jeszcze jedna rzecz: wszyscy idziemy na wybory. Dzięki opozycji idziemy na wybory, które będą bezpieczne – powiedział Rafał Trzaskowski.

fot. Rafał Trzaskowski / Facebook