Radny do wójta: „Pana działania są antysamorządowe!”

– Chciałem panu przypomnieć, że od 3 lat jest pan w samorządzie i że stanowimy samorząd. A pana działania są antysamorządowe! – zwrócił uwagę wójtowi radny Mariusz Grzybek. Radni nie zostali zaproszeni na ważne spotkanie w sprawie planowanej Trasy Mostowej.

Pod koniec lipca pisaliśmy, że w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie samorządowców z Jabłonny, Łomianek, Serocka, Wieliszewa, Nieporętu i Powiatu Legionowskiego, podczas którego opracowywano wspólne stanowisko w sprawie przebiegu Legionowskiej Trasy Mostowej. Z końcem lipca mijał bowiem termin składania wniosków do zmian Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego.

– Wspólne stanowisko samorządów zakłada pozostawienie zaplanowanego przebiegu Legionowskiej Trasy Mostowej w dotychczasowej formie, nadanie drodze na całej długości kategorii drogi wojewódzkiej klasy głównej (ze względu na jej charakter tranzytowy). Pozostałymi postulatami samorządów są jak najszybsze wykupienie gruntów pod budowę drogi przez Województwo Mazowieckie oraz pilna realizacja inwestycji – pisaliśmy na Jabłonna Dla Mieszkańców.

Więcej TUTAJ.

– Przed wakacjami wnioskowałem do pana wójta o zorganizowanie spotkania z włodarzami sąsiadujących terenów z gminą Jabłonna w celu wypracowania wniosków do studium województwa i ku mojemu zdziwieniu, jako wnioskodawca nie zostałem zaproszony na to spotkanie. Jestem podwójnie zdziwiony, że nikt z Rady Gminy nie został na to spotkanie zaproszony. Czy może pan wyjaśnić powody takiej decyzji? – zapytał na ostatniej sesji wójta radny Grzybek.

Wójt Jarosław Chodorski potwierdził, że odbyło się takie spotkanie. – To było oddzielne spotkanie, nie bardzo rozumiem – dodał.

– Chciałem panu przypomnieć, że od 3 lat jest pan w samorządzie i że stanowimy samorząd. A pana działania są antysamorządowe! Do niczego dobrego pana postępowanie nie prowadzi. Mówienie, że pan nie wie o co chodzi, świadczy tylko o panu – stwierdził radny Grzybek.

Wójt nie chciał kontynuować tematu.

Jabłonna Dla Mieszkańców