Radni nie mogą kontynuować kontroli

Komisja Rewizyjna nie może przeprowadzić kontroli wydatkowania środków finansowych na remonty budynku, w którym obecnie znajduje się Przedszkole Gminne w Jabłonnie. Radni nie otrzymali załącznika do umowy.

– Nie dostaliśmy dokumentów. W poniedziałek miał być dołączony załącznik, a dzisiaj jest środa i nadal go nie ma. W związku z tym nie ma też kontroli – poinformował na ubiegłotygodniowej sesji radny Arkadiusz Syguła.

Jak okazało się, radni chcieli skontrolować wydatkowanie – przez poprzedniego użytkownika – środków na remonty budynku, w którym mieści się teraz publiczne przedszkole. Według umowy poprzedni użytkownik miał wydawać rocznie nie mniej niż 70.000 zł na ten cel. Jaki miał być zakres remontów? Jest to określone w załączniku, którego nie otrzymała komisja.

– Materiały są już szykowane, załącznik też. Korespondencja między użytkownikiem terenu a urzędem stanowi cały segregator. Uzgodniliśmy w zespole prawnym propozycję, że na zespole roboczym Komisji Rewizyjnej będzie do wglądu cały segregator – mówiła na sesji jedna z urzędniczek.

– Nam jest potrzebny załącznik. Po co nam umowa bez załącznika? – odpowiedział radny Syguła.

Jabłonna Dla Mieszkańców