Radna wywalczyła pieniądze na Dębową w Bożej Woli

Na ostatniej sesji Rada Gminy dołożyła 170.000 złotych na przebudowę ulicy Dębowej w Bożej Woli. O zwiększenie środków finansowych na tę inwestycję skutecznie zabiegała radna Teresa Gałecka.

Ul. Dębowa jest jedną z najbardziej zniszczonych dróg na terenie gm. Jabłonna. Mieszkańcy narzekają, że z każdym miesiącem pojawia się na niej coraz więcej ubytków w asfalcie. Na szczęście prawdopodobnie jeszcze w tym roku dojdzie do jej generalnego remontu.

– Na przebudowę ulicy zaplanowano w budżecie gminy 180.000 zł. Jeżeli okaże się, że jest to zbyt mała kwota na rozpoczęcie prac, Rada Gminy poszuka brakujących środków i dołoży je na to zadanie – obiecywała w lutym podczas zebrania wiejskiego radna Gałecka.

T. Gałecka dotrzymała słowa i radni na sierpniowej sesji zwiększyli środki przewidziane na inwestycję do kwoty 350.000 zł. Teraz mieszkańcy muszą poczekać na działania gminy, która w poprzednim miesiącu informowała, że dopóki radni nie dołożą pieniędzy, nie będzie można ogłosić przetargu.

Kosztorys zakłada, że przebudowa miałaby kosztować ok. 450.000 zł, ale z reguły w postępowaniach przetargowych oferenci przedstawiają niższe kwoty. Czy będzie tak samo w przypadku Bożej Woli? Przekonamy się już niedługo.

Gmina poinformowała, że są toczone rozmowy z Reckitt Benckiser na temat dofinansowania inwestycji. Według ustaleń firma ma dołożyć 50.000 zł na budowę bramki, która uniemożliwi tirom wjazd na ul. Dębową. Należy jednak podkreślić, że Urząd Gminy, jak informował pod koniec sierpnia, nie podpisał jeszcze stosownego porozumienia z RB. Ustalenia miały formę jedynie ustną.

– Mieszkańcy od lat czekają na przebudowę tej ulicy. Muszą bowiem zmagać się z uciążliwościami związanymi z pobliską fabryką, jak i przejazdem tirów. Już w kadencji 2006-2010 planowano na tę inwestycję 400.000 zł, ale urząd musiał oddać 5,5 mln zł za działki PAN-owskie i wszystkie inwestycje poszły wówczas pod młotek. W tym także pieniądze na ul. Dębową. Mieszkańcom Bożej Woli należy się ta inwestycja – mówiła radna Gałecka.

Jabłonna Dla Mieszkańców