Przyjechali do pacjenta, który waży ponad 230 kilogramów

W czwartkowe popołudnie pogotowie ratunkowe zostało wezwane do 47-letniego mieszkańca Jabłonny. Do pomocy zadysponowano straż pożarną, ponieważ mężczyzna waży ponad 230 kilogramów i pojawił się problem z przeniesieniem go do karetki.

Zespół ratownictwa medycznego zdecydował, że 47-latek musi zostać przewieziony do szpitala. Do pomocy wezwano zatem drugą karetkę, ale jak okazało się, ratownicy nie byli w stanie poradzić sobie ze zniesieniem mężczyzny. Do interwencji zadysponowano wtedy strażaków z PSP Legionowo oraz OSP Jabłonna, którzy wraz z ratownikami znieśli pacjenta na sam dół bloku.

To nie był jednak koniec kłopotów. Nosze w karetce są przystosowane do przewozu osób do 160 kilogramów. W związku z tym, że mężczyzna waży ponad 230 kilogramów i nie było możliwości umieszczenia go w karetce, legionowscy strażacy udostępnili busa, którego na co dzień wykorzystują do przewozu funkcjonariuszy na akcje. Po zdemontowaniu siedzeń, kierowca, personel medyczny i 2 strażaków z OSP Jabłonna udali się do szpitala w Warszawie.

Jabłonna Dla Mieszkańców