Przetarg na rozbudowę DK61. Inwestycja rozładuje korki

– Dotrzymujemy słowa i w Legionowie rozpoczynamy przebudowę kolejnego odcinka do Zegrza DK61 – poinformował minister obrony narodowej i poseł PiS z Legionowa Mariusz Błaszczak. Na dniach zostanie ogłoszony przetarg na projekt i rozbudowę 4,5-kilometrowego odcinka DK61, z kolei podpisanie umowy planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku.

W dzisiejszej konferencji uczestniczył również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Politycy zapowiedzieli dalszą rozbudowę i poszerzenie DK61. Ogłoszenie o zamówieniu trafiło już do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że przetarg zostanie wszczęty w najbliższych dniach.

GDDKiA rozładuje korki

– Zadaniem wykonawcy będzie rozbudowa 4,5 km istniejącej DK61 do przekroju dwujezdniowego z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Zrealizowane zostaną również drogi dojazdowe do obsługi terenu bezpośrednio przyległego do drogi. Na skrzyżowaniach wybudowane zostaną sygnalizacje świetlne, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, na skrzyżowaniu z DW631, powstanie węzeł. Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z chodnika i ścieżki pieszo-rowerowej. Ponadto droga zostanie wyposażona w urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego – przekazuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Celem planowanej inwestycji jest rozładowanie korków na trasie z Warszawy do Augustowa, a szczególnie na odcinku od Legionowa do Zalewu Zegrzyńskiego.

Marzenia i oczekiwania Mieszkańców powiatu legionowskiego które trwały przez lata przechodzą do rzeczywistości.
Rusza…

Opublikowany przez Piotra Chorosia Piątek, 26 czerwca 2020

fot. Mariusz Błaszczak – Twitter