Przedszkole walczy o oczyszczasz powietrza

Przedszkole Gminne w Jabłonnie bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Uwolnij przedszkola od smogu”. Dzięki mobilizacji rodziców oraz pracowników placówka ma duże szanse na wygranie oczyszczacza powietrza. Już teraz na jabłonowskie przedszkole oddano ponad 1500 głosów. – W imieniu dzieci i naszym bardzo prosimy o wsparcie! – piszą do nas rodzice.

Firma Elektrolux postanowiła ufundować 25 oczyszczaczy powietrza, które charakteryzują się tym, że wielostopniowy system filtracji wychwytuje do 99,97% zanieczyszczenia wielkości do 0,3 µm, w tym pyły PM10 i PM2.5, wirusy i bakterie, pyłki kwiatowe oraz inne alergeny, a także zapachy. Mają one trafić do przedszkoli z terenu całej Polski. O jedno z takich urządzeń stara się także przedszkole w Jabłonnie.

– Rodzice przekazują sobie nawzajem informacje o konkursie na Facebooku i innych portalach społecznościowych, przedszkole również wywiesza plakaty o konkursie. Dzięki temu mamy już ponad 1100 głosów i jesteśmy na 25. miejscu! Konkurs trwa do 30.03 i głosować może każdy nawet co godzinę! – pisze do nas o mobilizacji jedna z mam.

W ciągu kilkunastu godzin jabłonowskie przedszkole przesunęło się na 21. miejsce i ma już blisko 1600 głosów.

Zagłosować można TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców