Przedszkole przeniesione, ale bez placu zabaw

Na ten moment rodzice przedszkolaków z Chotomowa czekali z niecierpliwością. Gminne Przedszkole z powrotem przeniosło się z Warszawy do Chotomowa. Rodzice czekają jeszcze na plac zabaw, o którym zapomnieli urzędnicy.

Od kilku dni Przedszkole Gminne ponownie funkcjonuje w Chotomowie. Gmina Jabłonna – na wniosek radnych – doszła do porozumienia z właścicielami budynku przy skrzyżowaniu ul. Piusa XI z Kwiatową i wynajęła obiekt pod przedszkole. Przez kilka miesięcy trwały przygotowania do udostępnienia budynku przedszkolakom oraz nauczycielom i pozostałym pracownikom.

– Dlaczego przy przedszkolu nie powstał plac zabaw? Czy to prawda, że urzędnicy zapomnieli o wykonaniu placu zabaw? Jak dzieci będą się bawić na zewnątrz? – pyta p. Marta z Chotomowa.

Niestety urząd nie udzielił odpowiedzi mieszkance.

– Z informacji uzyskanych przez rodziców przedszkola od dyrekcji na temat placu zabaw wynika, że po 10 września na terenie przy przedszkolu na Kwiatowej zostanie położona trawa z rolki i wtedy zostaną przewiezione zabawki z placu zabaw z ul. Dębowej w Warszawie – mówi Agnieszka Marciniak, przewodnicząca Rady Rodziców.

A. Marciniak dodaje, że są to dwie małe piaskownice, ławeczka oraz żagiel przeciwsłoneczny. Jak udało się nam ustalić, rodzice nie są zadowoleni, że Urząd Gminy nie pomyślał o budowie normalnego placu zabaw, tylko przedszkole musi ratować się typową prowizorką. Rodzice denerwują się również, że urzędnicy nie wykazali specjalnego zainteresowania tym, że już 3 września przedszkole przy ul. Kwiatowej miało przyjąć dzieci.

– Ogromną inicjatywą wykazali się rodzice i pracownicy przedszkola, którzy poświęcili swój prywatny czas i pomogli w przewożeniu rzeczy ze starego przedszkola do nowej placówki – mówi jeden z rodziców.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy