Przedszkole nie powstanie w tym roku?

Urząd Gminy prawdopodobnie nie wyrobi się z rozbudową Przedszkola Gminnego w Jabłonnie. Inwestycja miała zostać zakończona do 30 listopada, ale radni mówią wprost, że rozbudowa przedszkola nie zostanie wykonana w tym roku.

W tym roku rozbudowa przedszkola w Jabłonnie jest sztandarową inwestycją gm. Jabłonna. Zanosi się jednak na to, że przedszkolaki będą musiały jeszcze długo poczekać, aby móc skorzystać z nowych sal. Zagrożony jest termin zakończenia inwestycji, który wcześniej zaplanowano na 30 listopada br.

– Budowa trwa – opisała lakonicznie postęp prac Agnieszka Sobczak, naczelnik Wydziału Inwestycji.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy urzędniczka starała się oszczędnie wypowiadać na temat tej inwestycji. Kiedy jeden z radnych dopytywał o szczegóły, naczelnik prosiła, aby wystąpił z pytaniami na piśmie.

– Niech pani powie, że na dziś jest lany pierwszy strop. Opóźnienie będzie potężne w zależności od temperatury. Jeśli się zmieni nie będzie dachu – stwierdził radny Arkadiusz Syguła.

Jeszcze bardziej radykalny w swojej ocenie był przewodniczący Rady Gminy, który zaczął wyliczać prace, jakie jeszcze pozostały firmie HOLDER-BUD do realizacji.

– Nie wykonamy tego w tym roku. Sądzę, że pan mecenas będzie miał duże pole do popisu, żebyśmy część pieniędzy, które przeznaczyliśmy na budowę przedszkole, odzyskali w formie kar umownych – mówił Witold Modzelewski.

Według podpisanej umowy Urząd Gminy zapłaci za rozbudowę przedszkola 2.655.144,58 zł.

Jabłonna Dla Mieszkańców