Przedszkole dopiero w maju 2017 roku

Sztandarowa inwestycja wójta Chodorskiego będzie miała blisko półroczne opóźnienie. Kilka miesięcy temu dołożono ponad milion złotych, żeby rozbudowa Przedszkola Gminnego w Jabłonnie zakończyła się jeszcze w tym roku i od 1 stycznia 2017 roku dzieci mogły korzystać z nowej części obiektu. Nie udało się.

W środę, 30 listopada miała zakończyć się rozbudowa przedszkola w Jabłonnie. Mimo że do tej pory radni byli informowani na sesjach, iż opóźnienie w pracach wynosi ok. 3 tygodnie, rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. Wójt Jarosław Chodorski wystąpił do radnych o zgodę na wydanie 1.132.000 zł na tę inwestycję dopiero w przyszłym roku. Dzięki temu rozbudowa mogłaby zakończyć się do połowy maja 2017 roku. Przypomnijmy, że całość inwestycji kosztuje gminę 2.655.144,58 zł.

dsc_0936-kopia

Wójt tłumaczył się przed kamerą, dlaczego nie zakończył inwestycji w tym roku

Radni nie wyrazili zgody na propozycję wójta. Udało się nam ustalić, że temat powróci pod obrady w grudniu. Do tego czasu radni chcą zobaczyć, jakie konsekwencje urząd wyciągnie wobec wykonawcy. Czy zacznie naliczać kary umowne lub zerwie umowę?

Do winy nie poczuwa się wykonawca, który twierdzi, że opóźnienia są spowodowane dużymi błędami w projekcie, np. niezgodną z przepisami drogą pożarową.

dsc_0916-kopia

Niektórzy byli przygotowani na oficjalne otwarcie nowej części przedszkola już 30 listopada br.

Podczas ostatniej sesji radni, sołtysi i mieszkańcy udali się na plac budowy, żeby zobaczyć postęp prac. Wśród obecnych nie było wójta Chodorskiego i jego zastępcy Marcina Michalskiego. W trakcie rozmowy z przedstawicielem wykonawcy można było dowiedzieć się, że są już wykonane wszystkie przyłącza i jeszcze w tym roku planuje się uruchomienie kotłowni gazowej, dzięki czemu można będzie ogrzewać budynek. Jest też zamówiona stolarka aluminiowa i PCV.

Jabłonna Dla Mieszkańców