Pożary w Chotomowie

Właściciele dwóch domów w Chotomowie przekonali się, czym kończy się brak regularnej konserwacji kominów. Straż interweniowała w związku z pożarami sadzy.

W niedzielę, 4 grudnia po godz. 12.00 straż pożarna (JRG Legionowo i OSP Chotomów) została zadysponowana na ul. Wypoczynkową. Według zgłoszenia, miała zapalić się w kominie sadza. Okazało się, że jeszcze przed przyjazdem straży, właściciel budynku ugasił pożar przy pomocy… śniegu.

Kolejna interwencja miała miejsce na ul. Piusa z niedzieli na poniedziałek. O godz. 04.44 legionowska straż została poinformowana o następnym pożarze sadzy w kominie. Tym razem na miejsce zadysponowano już tylko JRG Legionowo. Strażacy ugasili pożar, przewietrzyli pomieszczenia i sprawdzili komin specjalnym urządzeniem. Interwencja trwała blisko 2 godziny.

Zdarzenia z sadzą mogą doprowadzić do rozszczelnienia przewodu dymowego i wydostania się gorących gazów z pieca. Może to skutkować przedostaniem się ognia do wnętrza budynku i wysokimi nakładami na remont lub odbudowę komina. Dlatego też warto wykonywać regularną konserwację komina.

Jabłonna Dla Mieszkańców