Przedszkole w Chotomowie zamknięte do końca tygodnia!

Urząd Gminy poinformował dziś, że Gminne Przedszkole w Chotomowie będzie zamknięte do końca tygodnia. Do piątku zajęcia dla zdrowych dzieci będą odbywały się w Domu Strażaka. Obecnie w szpitalach przebywa 47 dzieci. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu objawy zatrucia wywołanego najpewniej salmonellą odczuwało około 100 przedszkolaków oraz część pracowników przedszkola.

Gmina Jabłonna obecnie oczekuje na wyniki badań laboratoryjnych pobranych wczoraj próbek przez Sanepid. W przedszkolu trwają właśnie prace porządkowe.

– Gminne Przedszkole w Chotomowie do końca tego tygodnia będzie zamknięte. W związku z tym od jutra do piątku tymczasowo zajęcia dla dzieci będą się odbywały w filii Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chotomowie przy ul. Partyzantów 27 – informuje Michał Smoliński z Urzędu Gminy.

Urząd prosi rodziców, którzy w najbliższych dniach będą mogli zapewnić opiekę dzieciom, o pozostawienie przedszkolaków w domach.

Przypomnijmy, że zatrucie pokarmowe ponad 100 osób prawdopodobnie zostało wywołane salmonellą. Radny Arkadiusz Syguła poinformował w niedzielę, że potwierdziły to szpitale w Nowym Dworze Mazowieckim i Dziekanowie Leśnym.

Jabłonna Dla Mieszkańców