Profesjonalne zachowanie policjanta z Legionowa. Po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant z legionowskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości oraz z dożywotnim zakazem sądowym. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 3,5 promile. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dzięki reakcji policjanta prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze.

Do zatrzymania doszło 8 listopada 2019 roku tuż po godzinie 17 w miejscowości Olszewiec, gm. Czernice Borowe. Policjant z legionowskiej komendy, jadąc swoim samochodem wraz z kilkuletnim synem, zwrócił uwagę na skodę, której kierujący mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusz niezwłocznie powiadomił miejscowych policjantów o swoich podejrzeniach. W związku z tym, iż zachowanie kierującego stanowiło realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego policjant zatrzymał kierującego i odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Kiedy na miejsce przybyli mundurowi z przasnyskiej komendy potwierdzili podejrzenia kolegi z Legionowa. Badanie alkomatem wykazało u kierującego blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 37-letni kierowca skody ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do kierowców, aby nie prowadzili swoich aut po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą.

– Apelujemy również do osób towarzyszących, pasażerów, świadków o zdecydowaną reakcję w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą usiłującą prowadzić samochód – dodaje podkom. Justyna Stopińska z legionowskiej komendy.

Źródło: asp. szt. Krzysztof Błaszczak/podkom.Justyna Stopińska/ms