Prąd płynął, ale z pominięciem licznika

Policjanci z Jabłonny zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy jak wynika z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy od dłuższego czasu korzystali z energii elektrycznej nie płacąc za nią. Straty na jakie Leszek P. oraz Michał P. narazili zakład energetyczny to prawie 20 tysięcy złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Kiedy do jednego z domów w gminie Jabłonna weszli  policjanci z miejscowego komisariatu szybko okazało się, że ich wcześniejsze podejrzenia były uzasadnione.

Szczegółowa kontrola instalacji elektrycznej przez pracowników zakładu energetycznego wykazała, że właściciele posesji – 33-letni Michał P. oraz 36-letni Leszek P. prawdopodobnie dokonywali kradzieży prądu poprzez pominięcie układu pomiarowego. Straty zostały oszacowane na prawie 20 tysięcy złotych.

Mało tego podczas zatrzymania mężczyzn policjanci znaleźli rosnące na posesji krzaki konopi indyjskich. Zabezpieczono 8 sztuk roślin, w różnych fazach wzrostu. Teraz w toku prowadzonego dochodzenia, po badaniach, zostanie sprawdzone czy uprawa tych roślin jest zakazana zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.

Za kradzież prądu mężczyznom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Legionowo / ek