Pracownica z Chotomowa podejrzana o kradzież pieniędzy

Kryminalni z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali 19-letnią kobietę podejrzaną o kradzież 700 zł. Przestępstwo zgłosiła pracownica oraz właścicielka prywatnej firmy w Chotomowie, którym od pewnego czasu ginęły drobne sumy pieniędzy. Policjanci potwierdzili podejrzenia wobec pracującej z nimi nastolatki.

Do kryminalnych z Jabłonny dotarły informacje, że na terenie jednej z prywatnych firm w Chotomowie doszło do kradzieży pieniędzy. Zgłaszająca nie mogła doliczyć się 50 zł, które miała w swoim portfelu, dla bezpieczeństwa trzymanym w torebce. Także właścicielka zakładu od kilkudziesięciu dni, co pewien czas, zauważała brak drobnych sum w kasie firmy. Panie podejrzewały o kradzieże jedną z koleżanek z pracy i wezwały policję.

– Na miejsce przyjechali kryminalni z komisariatu w Jabłonnie, którzy podczas swoich czynności zebrali materiał dowodowy potwierdzający podejrzenia pokrzywdzonych wobec pracującej z nimi kobiety. Policjanci zatrzymali 19-latkę, a pokrzywdzone złożyły zawiadomienie o przestępstwie. Śledczy z komisariatu w Jabłonnie ustalili, że pokrzywdzonym w okresie minionych 6 tygodni, siedem razy zginęła gotówka, w łącznej kwocie 700 zł. Zatrzymana 19-latka usłyszała zarzut kradzieży i nie przyznała się do winy – informuje Jarosław Florczak z KPP Legionowo.

Za  przestępstwo z art. 278 kodeksu karnego grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. O karze dla podejrzanej zdecyduje sąd.

Jabłonna Dla Mieszkańców