Pożar domu w Chotomowie. Potrzebna pomoc dla pogorzelców

W piątek (3.01) w Chotomowie przy ul. Klonowej doszło do pożaru domu zamieszkałego przez 10-osobową rodzinę, w tym 4 dzieci i 3 osoby niepełnosprawne. Spaleniu uległ strop i częściowo dach, zniszczenia także nie ominęły pomieszczeń znajdujących się na parterze. Pogorzelcy proszą o pomoc w odbudowie domu.

Tuż po godz. 14.34 straż pożarna została zaalarmowana o pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Klonowej w Chotomowie. Na miejsce wysłano zastępy z JRG Legionowo, OSP Chotomów i OSP Jabłonna. W chwili przyjazdu pierwszego wozu strażackiego, pożarem objęta była już jedna trzecia poddasza. Strażacy walczyli z pożarem przez blisko 2 godziny. Ogień wystąpił prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

– Sporym utrudnieniem w dotarciu na miejsce akcji były bardzo wąskie drogi dojazdowe jakie występują w tej części Chotomowa, a co za tym idzie konieczność rozwijania długich linii wężowych – informują strażacy z OSP Jabłonna.

fot. OSP Jabłonna

Spore straty

Jak udało się nam ustalić, spaleniu uległ strop oraz część dachu. Ponadto doszło do nadpalenia przedmiotów, które znajdowały się na poddaszu, w tym m.in. meble. Ucierpiały również pomieszczenia znajdujące się na parterze – podczas akcji zostały one zalane wodą.

Strażacy przykryli zniszczony dach plandeką. Ponadto pogotowie elektryczne odłączyło dopływ prądu do czasu naprawienia instalacji elektrycznej.

Pomoc dla pogorzelców

W budynku na co dzień mieszka 10 osób, w tym 4 dzieci i 3 osoby niepełnosprawne. Obecnie domownicy przebywają w lokalach zapewnionych przez gminę oraz u bliskich. Nie wiadomo jednak, kiedy rodzina będzie mogła powrócić do swojego domu.

– Do zrobienia jest praktycznie cały dach, sufit, do tego instalacja. Nie ma szans, że odbudujemy dom tylko własnym siłami. Nie mamy takich oszczędności. Nie wiem, co zrobimy, kiedy przyjdzie prawdziwa zima – załamuje ręce p. Beata.

Pogorzelcy proszą o pomoc przy odbudowie budynku. Rodzina potrzebuje materiałów budowlanych oraz wsparcia budowlańców. Osoby bądź firmy zainteresowane pomocą mogą skontaktować się z p. Beatą pod numerem tel. 793-617-933.

Fot. własne / czytelnik / OSP Jabłonna