Pożar budynku w Dąbrowie Chotomowskiej

Tuż przed północą doszło do pożaru jednego z budynków przy ul. Kolejowej w Dąbrowie Chotomowskiej. Strażacy walczyli z ogniem, który pojawił się na poddaszu. Na prośbę właściciela ewakuowano mienie znajdujące się na parterze.

W niedzielę, 30 października o godz. 23.49 straż pożarna w Legionowie została zaalarmowana o pożarze budynku jednorodzinnego w Dąbrowie Chotomowskiej. Na ul. Kolejową zadysponowano 2 wozy strażackie JRG Legionowo i 2 OSP Chotomów.

Na miejscu okazało się, że ogień pojawił się na poddaszu. W chwili przyjazdu straży, właściciel budynku znajdował się na zewnątrz. Na jego prośbę strażacy ewakuowali z parteru cenniejsze rzeczy.

Działania straży polegały również na zabezpieczeniu miejsca, oświetleniu go, odłączeniu energii elektrycznej oraz podaniu 1 prądu na poddasze. Zrobiono także 2 otwory w dachu w celu oddymienia pomieszczenia oraz wykorzystano je do wyrzucania nadpalonych materiałów. Następnie poddasze przelano wodą i sprawdzono kamerą termowizyjną. Akcja trwała 2 godz. 33 minuty.

Jak udało się nam dowiedzieć, uszkodzeniu uległo 10 metrów kwadratowych blachy znajdującej się na dachu, jak również doszło do nadpalenia systemu ogrzewania kominkowego i materiałów na poddaszu. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Według relacji strażaków, nie było zagrożenia rozprzestrzenienia się ognia na inne budynki.

Pomoc dla sąsiadów uruchomił Radomir Czauderna, sołtys Dąbrowy Chotomowskiej.

– Dziś w nocy naszych sąsiadów z Dąbrowy Chotomowskiej spotkało wielkie nieszczęście – prawdopodobnie w wyniku spięcia instalacji elektrycznej wybuchł u nich pożar. Straż pożarna do godziny 4 nad ranem gasiła ogień. Dom nie nadaje się do mieszkania, ludzie są zrozpaczeni i bezsilni. Musimy im pomóc! Bardzo proszę o wsparcie dla naszych sąsiadów, w pierwszej kolejności trzeba naprawić dach – potrzebne są materiały budowlane, wełna, papa, blacha, folia itp. Potrzebna jest także pomoc w sprzątaniu po pożarze oraz oczywiście pieniądze… Proszę o kontakt każdego, kto mógłby w jakikolwiek sposób wesprzeć naszych sąsiadów z ulicy Kolejowej. Mój tel.608063017 – czytamy na Facebooku sołtysa.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KP PSP w Legionowie