Powstanie chodnik w Bożej Woli

Na wiosnę przyszłego roku starostwo wybuduje chodnik na ul. Klonowej w Bożej Woli. Od 10 lat o inwestycję zabiegała radna Teresa Gałecka, która wcześniej także znacząco przyczyniła się do powstania oświetlenia na tej niebezpiecznej drodze.

W poprzednim miesiącu Starostwo Powiatowe rozstrzygnęło przetarg na budowę chodnika na ul. Klonowej w Bożej Woli oraz ul. Warszawskiej w Janówku (gm. Wieliszew). Wspomniany chodnik powstanie na długości blisko 1,5 kilometra i wykona go firma Roboty Ziemne-Budowlane Janusz Mróz z Legionowa za kwotę ok. 910.000 zł. Inwestycja zostanie sfinansowana przez starostwo oraz urzędy z Jabłonny i Wieliszewa.

– Proszę nie dziwić się, że tak bardzo zabiegałam o budowę chodnika przy drodze powiatowej. Po budowie tunelu, zwiększył się tam ruch i niestety warunki są, jakie są. Brakowało tam oświetlenia i chodnika. Walczyłam o to zadanie 10 lat i wreszcie zostanie zrealizowane – mówiła na sesji radna Gałecka (na zdjęciu poniżej).

radna

Budowa chodnika zostanie wykonana już wiosną 2017 roku. Jest to kolejny sukces radnej Gałeckiej w temacie poprawy bezpieczeństwa na tej drodze. W poprzednim roku zamontowano tam słupy oświetleniowe.

– Nie ma tam ani chodnika, ani poboczy. Jest za to bardzo niebezpiecznie. Niedawno przechodziła tamtędy matka z wózkiem, samochód zatrzymał się w ostatniej chwili. Było ciemno, więc kierowca nie widział kobiety, niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii – mówiła jesienią 2015 roku radna.

Jabłonna Dla Mieszkańców