Powinien powstać gminny żłobek?

Mieszkanka naszej gminy jest mamą półrocznego chłopca. Za kilka miesięcy chce wrócić do pracy, dlatego dopytuje urząd , kiedy w Jabłonnie bądź Chotomowie powstanie żłobek. – Jeśli taka będzie wola Rady Gminy możliwe jest utworzenie żłobka gminnego – odpowiadają urzędnicy.

Pani Klaudia próbowała zapisać syna do żłobka w Legionowie, ale już na początku listopada otrzymała informację, że nawet nie ma co liczyć na miejsce. Powód? Pierwszeństwo mają dzieci z Legionowa. Mieszkanka naszej gminy uważa, że jej maluch nie ma szans dostać się również do żłobka miejskiego w Warszawie.

– Szanowny panie wójcie, proszę o informacje, kiedy w planach ma powstać państwowy żłobek? – zapytała na urzędowej stronie internetowej p. Klaudia.

Odpowiedzi udzielili urzędnicy z Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych, którzy zauważyli, że zgodnie z ustawą żłobki i kluby dziecięce mogą tworzyć gminy, osoby fizyczne, jak również osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

– Oznacza to, że jeśli taka będzie wola Rady Gminy możliwe jest utworzenie żłobka gminnego lub udzielenie dotacji dla żłobka prowadzonego przez podmiot inny niż gmina w wysokości ustalonej przez Radę Gminy – poinformowali urzędnicy.

Jabłonna Dla Mieszkańców