Poważna awaria na Rajskiej Jabłoni. Podstawiono beczkowozy

Na Osiedlu Rajska Jabłoń w Jabłonnie doszło do poważnej awarii stacji uzdatniania wody. W jej wyniku wyłączono wodę na całym osiedlu. Właściciel SUW podstawił beczkowozy.

– W dniu dzisiejszym około godziny 11:00 w Stacji Uzdatniania Wody doszło do awarii której następstwem jest brak wody na osiedlu. Awaria ta jest na tyle poważna, że na razie nie podejmujemy się informowania mieszkańców kiedy awaria zostanie usunięta. Mennica właściciel Stacji zobowiązał się, że w ciągu dwóch godzin zostaną podstawione beczkowozy z wodą na osiedle. Jeżeli będziemy znali jakieś nowe informację będziemy je Państwu przekazywać – czytamy w komunikacie na stronie osiedla.

Prawdopodobnie w związku ze wzrostem ciśnienia wody w instalacji, główny rurociąg stacji uzdatniania wody uległ zniszczeniu. Na skutek rozszczelnienia otworzyły się drzwi od SUW, które były zamknięte na zamek, a przed stację wyleciały kawałki rur.

Nie wiadomo, kiedy woda będzie znowu dostępna na osiedlu. Możliwe, że awaria zostanie usunięta dopiero jutro.

Przypomnijmy, że już kilka tygodni temu mieszkańcy osiedla byli odcięci od wody. Mennica Polska wykonywała wówczas prace konserwacyjne w stacji uzdatniania wody.

– Naszą intencją nie jest, żeby dokuczać ludziom i nie dostarczać wody, tylko coś zrobić. Nie możemy czekać do wiosny, ponieważ instalacja wymaga naprawy. Niedawno wyniknęła awaria, czasami zdarza się, że coś się rozszczelni i trzeba to naprawić. Gdybyśmy czekali, to wtedy mogłaby nastąpić większa awaria i wody mogłoby nie być jeszcze dłużej. Zostało wybrane mniejsze zło. Niestety nie ma również możliwości, aby wodę włączyć na noc – tłumaczył wtedy jeden z pracowników Mennica Polska.

Jabłonna Dla Mieszkańców