Mieszkańcy Nasielska czynią dobro dla dzieci z Chotomowa

Podopieczni Domu Dziecka w Chotomowie mają wielu serdecznych przyjaciół. Jednymi z nich są mieszkańcy Nasielska. Jest to gmina położona w powiecie nowodworskim i oddalona od Chotomowa o kilkadziesiąt kilometrów. Jak to się stało, że właśnie w gm. Nasielsk co roku prowadzona jest Przedświąteczna Zbiórka Darów dla Domu Dziecka w Chotomowie? O tym w artykule.

„Przedświąteczna Zbiórka Darów dla dzieci z Domu Dziecka w Chotomowie oraz najbardziej potrzebujących rodzin z Gminy Nasielsk. Dary można przekazać w kinie NIWA oraz w szkołach i przedszkolach na terenie Gminy Nasielsk” – właśnie taka treść znajduje się na plakacie, który zachęcał mieszkańców gm. Nasielsk do udziału w akcji. Jej inicjatorem i głównym organizatorem jest Dawid Domała – miejscowy społecznik. Co ciekawe, pomoc dla Domu Dziecka w Chotomowie nie jest jednak przypadkowa.

– Mój tata miał kilkoro rodzeństwa. Zmarł w 1990 roku. Jeden z jego braci – Andrzej, z którym kontakt był coraz mniejszy także zmarł parę lat temu. Podczas spotkania przy grobie mojego taty w Zaduszki, jedna z sióstr mojego taty opowiedziała, że dwoje dzieci mojego wujka Andrzeja przebywa w Domu Dziecka w Chotomowie. Wcześniej o tym nie wiedziałem. Postanowiłem odwiedzić moje stryjeczne rodzeństwo w tej placówce. Podczas spotkania zapoznałem się także z siostrą dyrektor, po czym postanowiłem, że za rok przygotuję im prezenty. Do mojej akcji przyłączyły się osoby prywatne, Nasielski Ośrodek Kultury oraz przede wszystkim niemal wszystkie szkoły i przedszkola z naszej gminy. Stąd bardzo duża liczba darów. Akcję organizuję już od kilku lat. Z tego względu, że rzeczy jest ogromna ilość, od 3 lat wspomagam także dzieci z naszej gminy, które typuje dla mnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – opowiada D. Domała.

Upominki trafiły w połowie grudnia na ręce siostry Lidii Stępień, dyrektor Domu Dziecka.

– Nie były to tylko zabawki, pluszaki, słodycze, artykuły szkolne… Było to dobro, współczucie, chęć niesienia pomocy… Były to otwarte serca każdego z Was… Każdego kto przekazał choć maleńką rzecz na tą zbiórkę. Bo wielkie rzeczy powstają właśnie z maleńkich elementów. A dziś pokazaliście, że wspólnie potrafimy zbudować wspaniałą budowlę, za co wszystkim z całego serca dziękuję. Ja jestem jedynie małą iskierką, której udaje się rozpalić prawdziwe dobro, jakie drzemie w każdym z Was. Dziękuje wszystkim szkołom, przedszkolom, dzieciakom, uczniom, nauczycielom, opiekunom, dyrektorom, pracownikom, oraz wszystkim prywatnym osobom, które zupełnie anonimowo wsparły tą akcję. Dziękuję także Nasielskiemu Ośrodkowi Kultury oraz osobom pomagającym przy segregacji – D. Domała podziękował mieszkańcom gm. Nasielsk, którzy włączyli się w akcję.

A my ze swojej strony, gratulujemy czynienia dobra!

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. archiwum prywatne