Powalczą z ubytkami w asfalcie

Mimo że mamy już czerwiec, dopiero w ostatni piątek nastąpiło otwarcie ofert na bieżące utrzymanie dróg gminnych o nawierzchni mineralno-asfaltowej. Już niedługo wykonawca zmierzy się m.in. z ubytkiem w asfalcie na ul. Konopnickiej w Chotomowie, który przez 5 lat mógł być uzupełniany nawet 10 razy.

Od miesięcy mieszkańcy Jabłonna, Chotomowa i wsi zachodnich narzekają na fatalny stan dróg na terenie gm. Jabłonna. Praktycznie na każdej z nich można spotkać większe bądź mniejsze ubytki w nawierzchni. Mimo że Urząd Gminy próbuje własnymi siłami łatać dziury, sypki asfalt nie zdaje egzaminu. W ubiegłym tygodniu jedna z radnych stwierdziła nawet, że nie chce, aby ul. Konopnickiej była naprawiana w ten sposób.

– Nie chcę, żeby to było robione doraźnie, bo za pół roku znowu będzie dziura. Ten ubytek jest robiony przez 5 lat może już 10 razy i jest coraz większy. Jak robiono na tej ulicy gaz, to uzupełniano ubytki i trzyma się to 10 lat, z kolei gmina ubytki uzupełnia, co pół roku. Chcę, żeby droga była załatana porządnie – stwierdziła radna Bogumiła Majewska.

Urząd pierwsze postępowanie związane z bieżącym utrzymaniem dróg ogłosił dość późno, bo dopiero pod koniec kwietnia. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Później okazało się, że żadna firma nie złożyła oferty na realizację części dotyczącej dróg o nawierzchni mineralno-asfaltowej. Oferenci przystąpili dopiero do drugiego przetargu. W piątek dokonano otwarcia ofert i najniższą cenę zaoferował KSS Polska – blisko 150 tys. zł. Z kolei druga firma zaoferowała ok. 158,5 tys. zł. W przypadku pierwszej firmy czas reakcji od momentu zgłoszenia wynosi 3 dni, natomiast drugiej – 1 dzień.

Jabłonna Dla Mieszkańców