Poszukiwany „kawosz” w rękach dzielnicowych

Do 5 lat więzienia grozi 25-latkowi, który kradł w sklepie markowe kawy. Podczas kolejnej złodziejskiej wizyty w sklepie został ujęty przez pracownika ochrony. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili pięć kaw, które zdążył ukraść ze sklepowych półek. Dodatkowo mieszkaniec Siedlec był poszukiwany przez warszawski sąd.

Kilka dni temu dzielnicowi z Jabłonny otrzymali zgłoszenie o ujęciu w jednym ze sklepów młodego mężczyzny, który podejrzany jest o kradzież kaw. Na miejscu policjanci zastali 25-latka w towarzystwie pracownika ochrony.

Mundurowi przy mężczyźnie znaleźli 5 sztuk opakowań kaw. Podejrzany przyznał się do ich kradzieży, a na jaw wyszły kolejne fakty. Policjanci ustalili, że mieszkaniec Siedlec odwiedził już wcześniej ten sklep i kradł kawy, co uwieczniły kamery monitoringu. Łączna wartość skradzionego towaru wynosiła blisko 600 złotych.

Okazało się również, że zatrzymany 25-latek jest poszukiwany. Sąd Rejonowy w Warszawie wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego, gdzie spędzi 9 miesięcy. To kara pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, którego wcześniej dopuścił się mężczyzna.

Zatrzymany już usłyszał zarzut kradzieży, a następnie w policyjnym konwoju został przewieziony do placówki penitencjarnej. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/KPP Legionowo