Poślizg w budowie sygnalizacji

Zgodnie z ogłoszeniem o zamówieniu wczoraj miała zakończyć się budowa sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic Chotomowskiej z Modlińską w Jabłonnie. Termin jednak nie został zachowany i roboty będą kontynuowane w następnym tygodniu.

Kierowcy korzystający z tego skrzyżowania będą musieli poczekać jeszcze trochę na sygnalizację świetlną. Mimo że prace miały zakończyć się w piątek, 15 grudnia, to wykonawca nadal prowadzi roboty. Prawdopodobnie zakończy je w następnym tygodniu.

Wykonawcą inwestycji jest firma Dynniq Poland, która wybuduje sygnalizację za blisko 246 tys. zł. Wspomnianą kwotę zapłaci Urząd Gminy, mimo że sygnalizacja będzie znajdować się u zbiegu drogi powiatowej – ul. Chotomowska z drogą wojewódzką – ul. Modlińska.

Jabłonna Dla Mieszkańców

Komentarze

 • 16 grudnia 2017 at 21:42
  Link

  … a potem poprosimy wójta, żeby pokazał w praktyce, jak przeprowadza się wózek, dziecięcy bądź inwalidzki, chodnikiem od Chotomowa do Jabłonny. W takiej relacji (w przeciwnym kierunku tak samo) przejazd taki jest niemożliwy, bo skrzyżowanie zaprojektował jakiś bezmyślny połgłowek, ktory zapomniał o rodziacach z wózkami oraz o osobach niepełnosprawnych. Co wójtowi, reprezentantowi wszystkich mieszkańców (a nie jedynie zdrowych), wyjątkowo powinno leżeć na sercu. Tymbardziej, że trasa ta jest jedyną możwliwą dla setek osób starszych, dających tam z buta w stronę cmentarza. Sami obejrzyjcie przedostatnie zdjęcie.

  No cóż, chyba każdy widzi, jak niska to jest jakość myślenia.

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2017 at 12:48
  Link

  Jak rozumiem opóźnienie wynika z niesprzyjających warunków atmosferycznych – 55,5 cm pokrywy śnieżnej – 33,3 st. C mrozu, co prawda w Irkucku, ale to już szczegół. Dla śledzących akcję „Kontenery na bagno” tylko tytułem przypomnienia, bo było to po wielekroć ćwiczone – tak wygląda dotrzymywanie terminów tego wójta.

  Odpowiedz
 • 17 grudnia 2017 at 17:50
  Link

  trzy lata przygotowań do zrealizowania i jak widać za mało…………cho cho chooooo
  jest to kolejna inwestycja zaprojektowana i realizowana przez zespół w składzie; wójt Jarosław Chodorski, zastępca wójta Marcin Michalski, Naczelnik Inwestycji a obecnie sekretrz Agnieszka Sobczak……………

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *