Pościg za pijanym kierowcą

Legionowscy policjanci ruchu drogowego po pościgu zatrzymali 46-letniego kierowcę peugeota, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 32 km/h w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu, okazało się, że kierowca miał w organizmie blisko 2,7 promila alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Policjanci z legionowskiej „drogówki”, kontrolując prędkość na terenie gminy Jabłonna zauważyli jadącego ze znaczną prędkością peugeota. Po zmierzeniu prędkości okazało się, że jego kierowca jechał 82 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Gdy policjanci nakazali mu zatrzymanie się do kontroli, kierujący zlekceważył sygnały dawane przez mundurowych i próbował uciec. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera. Badanie alkomatem wykazało, że 46-latek miał w organizmie blisko 2,7 promila alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem i grozi za nie kara pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Agata Halicka/KPP Legionowo