Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista z gm. Jabłonna

Pijani kierowcy to wciąż na polskich drogach prawdziwa plaga. – Mimo licznych apeli, publikacji o szkodliwości alkoholu, o jego wpływie na ludzki organizm liczba ujawnionych nietrzeźwych kierowców wciąż jest bardzo duża. Pijanych kierowców nie odstraszają również stosowane kary – informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie. Mundurowi zatrzymali niedawno m.in. 56-letniego mieszkańca gm. Jabłonna, który kierował autem, mając 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Kolejne przypadki lekkomyślności miały miejsce na terenie powiatu legionowskiego w ubiegłym tygodniu. Pierwszy pijany kierowca został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w Rembelszczyźnie. Kierowca forda był podejrzany o spowodowanie kolizji z hyundaiem. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że 46-letni mieszkaniec gminy Nieporęt miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy pijanego kierowcy.

Kolejny wyeliminowany z ruchu został 56-letni mieszkaniec gminy Jabłonna, którego policjanci zatrzymali na terenie Jabłonny. Kierujący renault miał 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Trzeciego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali w Legionowie. Podczas patrolowania ulic miasta funkcjonariusze zwrócili uwagę na nieprawidłowo poruszającą się kie. Za kierownicą osobówki siedział 39-letni mieszkaniec miasta, który miał w organizmie 1,6 promila alkoholu. Dodatkowo, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wszyscy panowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci kolejny raz przypominają, że alkohol powoduje zaburzenia w szybkości reakcji, pogarsza koordynację ruchów. U osoby nietrzeźwej znacznie zmniejsza się pole widzenia, pogarsza się ostrość wzroku. Alkohol wpływa negatywnie na odczucie szybkości oraz odległości od innych pojazdów.

Źródło: KPP Legionowo/mł. asp. Agata Halicka